تردمیل

آيا راه رفتن برروي تردميل درد زانو را افزايش ميدهد؟

دردهاي آرتروز جزو دردهاي مزمن در سنين بالا هستند و كاهش وزن يكي از پيشنهادهاي ما براي اين دسته از افراد است. البته نوع ورزشي كه به اين افراد داده مي‌شود معمولا هوازي بوده و بيشتر از نوع راه رفتن است. در صورتي كه فرد درد شديد و محدوديت‌ تعادلي دارد و نمي‌تواند راه برود، استفاده از تردميل را به وي توصيه مي‌كنيم. استفاده از دوچرخه نيز ممكن است، اما دوچرخه بايد براي هر فردي به طور جداگانه تنظيم شود، در غير اين صورت درد زانو را تشديد خواهد كرد.

بيشترين نوع ورزش توصيه ‌شده، همان راه رفتن يا پياده‌روي روي تردميل است. در كنار آن، برخي ورزش‌ها براي تقويت عضلات ران، به ويژه عضلات چهارسر و عضلات پشت ران به فرد داده مي‌شود كه به كاهش درد زانوي وي كمك خواهد كرد. ميزان پياده‌روي را بايد از 20 دقيقه در روز آغاز كرد و به تدريج افزايش داد تا حداكثر به 60 دقيقه در روز برسد. اين تمرين بايد 5 تا 6 روز در هفته انجام شود. توصيه سوم من به كساني كه درد زانو دارند، انجام حركات كششي در رابطه با زانو و عضلات پشت ران و ساق است كه در كنار انجام ورزش هوازي و تمرينات تقويتي مي‌تواند هم احتمال سقوط و هم احساس درد را كاهش دهد.

توجه به اين نكته لازم است كه وقتي براي يك فرد مبتلا به درد زانو نسخه پزشكي نوشته مي‌شود، توصيه مي‌كنيم هميشه راه رفتن روي تردميل را از كم شروع كرده و به تدريج افزايش دهد. ابتدا در حداقل سرعت از 5/2 دقيقه شروع كرده و به تدريج زمان را افزايش دهد تا به 60 دقيقه برسد و وقتي زمان به حد مطلوب رسيد، سرعت را افزايش داده و بعد از رسيدن سرعت به حد مطلوب، شيب تردميل را افزايش دهد. پيشنهاد مي‌كنم قبل از شروع تمرينات ورزشي، حتما با متخصص طب ورزشي مشورت كنيد تا بر حسب شرايط خاص هر فرد، نسخه ويژه‌اي براي ورزش او نوشته و نحوه انجام تمرينات را براي او كاملا توضيح دهد.

+ نوشته شده در جمعه 13 بهمن 1396ساعت 11:22 توسط هایپرجیم | | تعداد بازدید : 0

× بستن تبلیغات